PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1163}
7,8 659 139
ocen
7,8 10 1 659139
7,7 41
ocen krytyków
Seksmisja
powrót do forum filmu Seksmisja

Wstyd

ocenił(a) film na 1

Wstyd mi za każdą kobietę, którą bawi ta komedyjka pod gusta obmierzlego patriarchatu. W historii naszej cywilazcji, od jaskiń po dzień dzisiejszy, Kobieta to popychadlo, inkubator, prostytutka, luksusowy albo wybrakowany towar. Traktowana jako gorsza, od niemowlectwa przez cale swoje zycie. Siegnijmy jeszcze parę lat wstecz, to narodziny chłopca sa radością i powodem do dumy, dziewczynka to tylko problem (opusci dom wraz z posagiem). Chowana tak by byc grzeczna, potulna, uległa i aby wszystkim wokol nadskakiwac. Ma byc miła, jesli pokaże charakter, wyrazi dwoje zdanie to jest zwykła ladacznica. Dawana za mąż, temu kto da więcej jak rasowy kundel na wystawie. Czasem miała szczescie, w wiekszosci jednak przypadków jej zycie to pieklo na ziemi. Tak wciaz wyglada wieś, to kilka lat temu było obowiązującą norma. Dzis, mimo wzglednej emancypacji doswiadczamy dyskryminacji na każdym m kroku. Zarabiamy mniej, patrzy sie na nas przez pryzmat fizycznosci, a nie walorow intelektualnych. Mami sie, ze szczęśliwe mozemy być tylko przy garach. Patriarchat nadal traktuje kobietę jak towar, do wyeksploatowania. Ten film to próba odwrocenia kota ogonem, próba ukazania wierutnej bzdury, iż to mężczyźni są tłamszeni, a świat kobiet bedzie koszmarem. Otóż nie będzie. Świat bez testosteronu może byc jedynie światem bez mordów i wojen.

przewrotnie

A ty co pseudo feministka ? :) Twoim powszedniczkom jest wstyd gdy widzą takie pieprzenie ze strony rozleniwionych rozpieszczonych pseudo feministek niby to walczących o prawa kobiet . Źle ci w tym kraju z tymi wrednymi "samcami " ? Nikt ci tu siedzieć nie każe ! Wyjedź gdzieś gdzie znajdziesz sobie lepszy świat rządzony przez kobiety ! Polecam Arabię Sałdyjską albo Syrię czy Irak wtedy zobaczysz jak można traktować kobiety jak gówno jeśli ci tak w Polsce nie wygodnie .

"Siegnijmy jeszcze parę lat wstecz, to narodziny chłopca sa radością i powodem do dumy, dziewczynka to tylko problem (opusci dom wraz z posagiem). Chowana tak by byc grzeczna, potulna, uległa i aby wszystkim wokol nadskakiwac. Ma byc miła, jesli pokaże charakter, wyrazi dwoje zdanie to jest zwykła ladacznica. Dawana za mąż, temu kto da więcej jak rasowy kundel na wystawie. Czasem miała szczescie, w wiekszosci jednak przypadków jej zycie to pieklo na ziemi. Tak wciaz wyglada wieś, to kilka lat temu było obowiązującą norma. "

Parę lat wstecz ? Ty sięgasz ładnych parę WIEKÓW wstecz ! Jeśli chcesz wiedzieć to w Polsce w jako jednym z pierwszych krajów kobiety dostały prawa wyborcze ( jeszcze w drugiej Rzeczpospolitej ) w czasie Drugiej Wojny Światowej kobiety na równi z mężczyznami prowadziły walkę z Niemcami przejmowały i prowadziły domy i interesy gdy mężczyzna zginął na wojnie . Ale nie one były stłamszone przez mężczyzn . Powtarzaj te swoje durnoty dalej bo przecież twoim celem jest nienawidzić mężczyzn .

Czyli film de facto miał rację bo pokazuje właśnie taką postawę . :)

De facto SAMA ograniczasz prawa kobiet twierdząc że kobieta z własnej woli jak to ładnie nazwałaś "stojąca przy garach " jest gorsza od ciebie tej WYEMANCYPOWANEJ jednostki . Bo jak to można z własnej woli z kariery rezygnować ! Toż to skandal !
A jeszcze dzieci wychowuje i chłopu obiad ugotuje . Toż to służąca !





ocenił(a) film na 1
Cobros

"powszedniczkom"? Chyba poprzedniczkom.
Jedynym pseudoargumentem takich ignorantów, jest: "źle Ci, to wynoś się do Arabii". Nic więcej.
Rozpieszczone? Kobieta musi pracować dwa razy więcej, aby cokolwiek osiągnąć, aby spełniać swoje marzenia i cele, realizować się, bo z reguły ma trudniej.
To jest mój kraj i mam prawo mówić w nim, co chcę. Doświadczam dyskryminacji to o niej mówię. Widzę, co dzieje się na wsi to o tym mówię.
Aaaa...I nienienawidzę mężczyzn. Chcę tylko, aby kobiety zarabiały tyle samo, były traktowane tak samo (nie jak upośledzone), a mężczyźni wspólnie dzielili te same obowiązki wraz z kobietami, razem dbali o dom, razem pracowali.
****
PS. znam wiele kobiet stojących przy garach przez całe życie, które "kochani mężowie" wymieniali na lepszy towar, gdy już się wyeksploatowały. Nie pracowały zarobkowo, dlatego nie miały NIC! To jest sprawiedliwe, fajne? Bycie zdanym na łaskę i niełaskę Pana i władcy?
Radzę się zastanowić.

przewrotnie

"PS. znam wiele kobiet stojących przy garach przez całe życie, które "kochani mężowie" wymieniali na lepszy towar, gdy już się wyeksploatowały. Nie pracowały zarobkowo, dlatego nie miały NIC! To jest sprawiedliwe, fajne? Bycie zdanym na łaskę i niełaskę Pana i władcy?
Radzę się zastanowić."


A ja znam wiele kobiet które zmieniły swoich facetów na "lepszy model " i co ? Pewnie mi teraz napiszesz że "zapewne miała powód co " ? Oskubać z kasy też miała prawo ? Drugą znam która to rzuciła męża i z dziećmi przeprowadziła się do szkolnej miłości . Pijaka,obiboka i złodzieja nic nie robi siedzi tylko na alimentach które od byłego wyciągnęła a dzieci chodzą głodne . Takich przykładów mogę mnożyć bo trochę już widziałem .

Ale nie lepiej generalizować "facet tyran a kobieta biedna uciśniona " . Bo tak łatwiej podeprzeć swoje wątłe argumenty .



Wracając do "stania przy garach " znam domy gdzie to facet gotuje bo umie a jego kobieta ma do tego dwie lewe ręce . Znam dom gdzie tylko facet sprząta bo jest pedantem i nikomu tykać się nie pozwala . Więc w tym przypadku znowu generalizujesz a generalizujesz bo nie masz innych argumentów i tak ci wygodnie .



"To jest mój kraj i mam prawo mówić w nim, co chcę. Doświadczam dyskryminacji to o niej mówię. Widzę, co dzieje się na wsi to o tym mówię."

A to ciekawe bo ja całe życie mieszkam na wsi i mam zupełnie inne spostrzeżenia . Większość kobiet które znam pracuje zawodowo część na własnej działalności są bardziej obrotne niż ich chłopy . Nie wiem na jakiej ty wsi mieszkasz i co ważniejsze w którym wieku ?

"Znam wiele kobiet stojących przy garach przez całe życie, które "kochani mężowie" wymieniali na lepszy towar, gdy już się wyeksploatowały. Nie pracowały zarobkowo, dlatego nie miały NIC! To jest sprawiedliwe, fajne?"

No i co w związku z tym to jest problem kobiety która sobie dała wejść na głowę a nie jakiś trend społeczny jak nieudolnie próbujesz udowadniać . Ktoś jej bronił pracować ? Ktoś się kazał jej żenić ? Mogła zająć się karierą tak jak to robi wiele kobiet dzisiaj . Rzeczy o których piszesz nie dzieją się dziś przez normy społeczne a przez przyzwolenie samych zainteresowanych .

ocenił(a) film na 1
Cobros

Ta dyskusja nie ma sensu. Ja mam swoje doświadczenia, swoją wiedzę i własne, czynione przez lata obserwacje. Widziałam wiele ucisku, niesprawiedliwości, seksizmu. Mam prawo wyrazić swoją opinię na temat filmu, który nigdy mnie nie bawił, wręcz żenował.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones