PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1163}
7,8 659 139
ocen
7,8 10 1 659139
7,7 41
ocen krytyków
Seksmisja
powrót do forum filmu Seksmisja

Tyle tu opinii, ocen i omówień poszczególnych scen, a wszyscy pomijają według mnie najdziwniejszy dialog z całego filmu. Chodzi mi o scenę, w której Lamia pokazuje najstarszej pensjonariuszce Alberta i Maksa w czasie kąpieli, a ta podekscytowana ich widokiem wykrzykuje: "O Jezu, zupełnie jak mój Józuś!". W odpowiedzi Lamia próbuje dociec kim jest wspomniany Jezus, ale starsza pani zupełnie pomija tę kwestię i tłumaczy jedynie, że wymieniony w dalszej części zdania Józuś to jej narzeczony, niejako sugerując, że Lamia się przesłyszała, a do tematu Jezusa już nie wracają. Po co w takim razie było to wtrącenie o Jezusie? Pensjonariuszka odruchowo użyła imienia, które sama znała, ale które Lamii i pozostałym kobietom urodzonym już w "nowym świecie" nic nie mówiło. Lamia nie puściła tego mimo uszu, tylko wyraźnie podchwyciła temat, ale nie usłyszała żadnego wyjaśnienia - jej pytanie zostało zignorowane i na tym się skończyło. Czy pierwotnie ta scena miała być dłuższa i miało z niej wynikać coś więcej, ale na etapie montażu ją skrócono? W takiej postaci, w jakiej trafiła ostatecznie do filmu, wydaje się niekompletna i trochę bezsensowna.

pilarp

Jezus też była kobietą.
Przecież cytowali Biblie (przerobioną) jak Kain zabił siostrę.
A Jezus jako kobieta, idealnie pasuje jako kolejna poszkodowana pani (zresztą ma powstać film z Jezusem gdzie główną role zagra kobieta).

Bilet95

Przerobioną biblijną historię pierwszych ludzi i święte jabłka zjedzone przez Alberta i Maksa oczywiście pamiętam, ale nie widzę większego związku. Historia grzechu pierworodnego wydaje się być w "nowym świecie" powszechnie znana, natomiast imię "Jezus" nic nie mówiło Lamii, więc zapewne reszcie kobiet też było zupełnie obce.

pilarp

A związek jest taki, że mają biblie ale pod ich propagandę.
Po za tym, czego się spodziewałeś, po świecie który miał być wytknięciem komunizmu, a teraz feministki chcą przeprosin za ten film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones