PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1163}
7,8 658 955
ocen
7,8 10 1 658955
7,7 41
ocen krytyków
Seksmisja
powrót do forum filmu Seksmisja

Sądzę, że chyba nie. Moja dziewczyna zrezygnowała po 30min i poszła do drugiego pokoju oglądać Plebanię...Ona nie rozumie, jak ja mogę to n-ty raz oglądać. Czy jest tu jakaś kobieta, której podoba się ten film?

ocenił(a) film na 10
shish_kabob

PS Tak się właśnie zaczęłam zastanawiać, co w tym filmie może być "obraźliwe"? Bo jak dla mnie to on, jeśli już, bardziej ośmiesza facetów, główni bohaterowie to takie ciućmoki troszkę hahaha. Kobiety też za mądre tam nie są z resztą, a i tak najlepsze jest to, że całą zabawą rządzi mężczyzna w damskich ciuszkach ;).
Dodam jeszcze, że jestem feministką hahaha. Film jest genialny!

ocenił(a) film na 10
shish_kabob

Jestem płci żeńskiej i nie wyobrażam sobie życia bez tego filmu!! :)

ocenił(a) film na 9
wiosna322

Ja uwielbiam ten film, Plebanii natomiast nie znoszę :P

ocenił(a) film na 9
magvalley

podpisuję się:D
oglądam ten film setki razy(no może nie aż tyle) a i do dziś potrafię się zakrztusić ze śmiechu:D:D:D

ocenił(a) film na 9
krzylo

Hmm.. nie wiem skąd to pytanie.. Chyba mało kobiet znasz, lub taki młody jesteś :)
Mnóstwo kobietek jak i facetów w moim wieku zna ten film prawie na pamięć. I się podoba.
Ja również fim uwielbiam!

trf

Jeśli woli Plebanie od Seksmisji to lepiej zmień dziewczynę...

ocenił(a) film na 10
krzylo

kocham Seksmisję! widziałam ją bez mała jakieś kilkaset razy - pierwszy
raz, gdy miała pięć lat, Tata nagrał na video i od tamtego czasu
potrafiliśmy z dwa lata młodszym bratem oglądać ją na zmianę z
kreskówkami całymi dniami, nawet 3 razy dziennie!!!

krzylo

hej,film jest świetny,scenariuszowo i aktorsko na poziomie,teksty zapadają w pamięć,ale ten film jak najbardziej jest szowinistyczny i ma wydźwiek antyfeministyczny,i z tego co słyszałam,jest to zabieg jak najbardziej celowy.A pisanie,że ktos nie ma dystansu jest dla mnie troche nieporozumieniem bo każdy odbiera film według swojej wrażliwości.Ogladałam ten film po raz pierwszy jako dziewczynka, i już wtedy cos mnie w nim drażniło i zgrzytało-teraz potrafię to nazwać-właśnie ów szowinizm.A samo pytanie:"Czy ten film podoba się jakiejś kobiecie?" jest chyba jednak żartobliwą prowokacją:)

ocenił(a) film na 9
krzylo

Myślę, że pytanie powinno brzmieć raczej: Czy jest jakaś kobieta, której film ten się NIE podoba? (:

aniedam

To ja sie przyznaję:),jestem kobieta i mam do filmu bardzo ambiwalentny stosunek,co jednak nie jest równoznaczne z nielubieniem(a dlaczego mam taki stosunek pisałam wczesniej)..hehe,dla mnie to w ogóle dziwnie sformułowane pytanie,sensowniej byłoby chyba zeby zapytać dlaczego ten film moze sie podobac lub tez nie podobac kobietom..ale chyba nie ma co tego wątku dłużej eksploatować

yamila

Yamila, albo nie zrozumiałaś tego filmu, albo jesteś przewrażliwiona, albo bardzo młoda, co w tym wypadku na jedno i to samo wychodzi. Każdy film, a ten w szczególności, musi być rozpatrywany w kontekście miejsca i czasu, w którym powstał. Zwróciłaś uwagę, kiedy został nakręcony? To był 1983 rok, trwał jeszcze stan wojenny. Jest to nie tylko metafora systemu totalitarnego zrobiona w konwencji komediowej, ale zawiera też masę odniesień do ówczesnej rzeczywistości; ukrywającej się i zwalczanej opozycji (w filmie "dekadenci"), propagandy oficjalnej i jej rozbieżności z rzeczywistością, partyjnej nowomowy itp. Dla nas, którzy w tamtych czasach mieliśmy po kilkanaście lat, były to sprawy oczywiste i powszechnie znane, i my z odbiorem tego filmu zgodnie z intencjami twórców nie mieliśmy, aczkolwiek turlaliśmy się ze śmiechu po co celniejszych tekstach. A problem feminizmu czy męskiego szowinizmu, relacji płci, parytetu czy innych spraw z tym związanych wówczas w ogóle w powszechnej świadomości nie istniał i nie było z pewnością intencją reżysera czy scenarzysty poruszać go.
Kiedyś z jednym z moich kolegów-równolatków mieliśmy naprawdę niezły ubaw z pewną dwudziestoparolatką. Z pół godziny rozmawialiśmy z nią przerzucając się (spontanicznie, zaznaczam) cytatami z "Seksmisji" właśnie (tudzież z "07 zgłoś się") i ze zdumieniem obserwowaliśmy jej zdumienie i skołowanie. Nie znała tych filmów, cytaty nic jej nie mówiły. Na koniec, nie pamiętam, ja czy kolega, zakończyliśmy: "No i co ty wiesz o życiu..."
Mówiąc nawiasem, przestałem już liczyć, ile razy oglądałem ten film od 1984 roku, gdy obejrzałem go po raz pierwszy w kinie. I nigdy mi się nie znudził.

ocenił(a) film na 10
yamila

Ten film się śmieje na równi z mężczyzn i kobiet. Replay, ja poproszę replay! A tak w ogóle to podaj źródło tych rewelacji bo powoływanie się w stylu "gdzieś ktoś" jest po prostu niepoważne. Każdą wymyśloną bzdurę można tak uprawdopodobnić.

ocenił(a) film na 9
krzylo

Uwielbiam ten film, uważam, że to najlepsza polska komedia. Mogę go oglądać bardzo często. Teksty w tym filmie są śmieszne.

krzylo

boże kocham ten film.. najlepsza polska komedia xdd

adziiiaaa

tak, jak najbardziej.
teraz już nie robią takich filmów w polsce. same 'tylko mnie kochaj', 'dlaczego nie' i inne 'a może, być może, ewentualnie, miłośc sratata'

krzylo

Ja kocham ten film!!!! nie przeszkadza mi to, że jestem kobietą nie wiem skąd w ogóle taki pomysł, że nam może się nie podobać... :P:):)

krzylo

Jestem kobietą i uwielbiam oglądać ten film :)

ocenił(a) film na 10
krzylo

Mi, mojej mamie i siostrze ten film bardzo się podoba i oglądamy go za każdym razem jak leci w tv ; ))

martunia15151992

Ja jestem kobietą i widziałam ten film, tak na oko, 200 razy. I jak będzie w telewizji to znowu obejrzę :)

Eveleena

Bezsprzecznie jestem kobietą i po prostu uwielbiam ten film.

ocenił(a) film na 10
Asenath

ja tez jestem kobieta i rowniez uwielbiam seksmisje ;d

krzylo

Tak. Mnie się podoba. Uwielbiam go wprost. Teraz z chęcią bym go sobie obejrzała. Przezabawna komedia. Nie rozumiem więc, dlaczego na podstawie swojej dziewczyny, jednej osoby, wnioskujesz, że wszystkim kobietom się nie podoba. Chyba, że znasz też inne kobiety, którym się nie podoba. Mnie osobiście baaardzo się podoba! Klasyka polskiego kina.

ocenił(a) film na 8
krzylo

Jasne że mi się podobał! !!
W ogóle trzeba być jakąś straszną sztywniaczką ( bez urazy), żeby przestać oglądać ten film ze względu na fabułe ;]

krzylo

ja jestyem kobieta i uwilebiam ten film - mam 20 lat i oglądalam do chyba 20 razy!! po prostu kultowa pozycja dla fanów kina:) pozdrawaiam:)

krzylo

Ja seksmisje uwielbiam :D !

za krótki
za krótki
za krótki
.

ocenił(a) film na 9
krzylo

Zupełnie nie rozumiem jak mogło komuś do głowy przyjść takie pytanie ;)
Jestem kobietą i uwielbiam ten film. Teksty w nim są genialne, a Maks taki pocieszny ;] Seksmisję oglądałam już co najmniej kilkanaście razy i jeśli będzie taka okazja to z pewnością obejrzę ją po raz kolejny ^^ Po prostu to mój ulubiony polski film :)

ocenił(a) film na 10
krzylo

Mi się podoba :D Zawsze się uśmieję mimo że oglądałam to już z mnóstwo razy :P

ocenił(a) film na 8
krzylo

O mój Boże, film jest niesamowity i ogółem boss ;]
jak komuś moze on sie w ogóle nie podobać??!!
A już dla Plebanii to z takiej uczty kinomaniaka bym na pewno nie zrezygnowała :D

krzylo

Mnie się podoba. :D

ocenił(a) film na 9
krzylo

To jedna z moich ulubionych komedii. Tak samo jak moich rodziców zarówno taty jak i mamy. Nie wiem może tylko Twoja dziewczyna tak zareagowała. W końcu każdy ma inny gust.

krzylo

moja narzeczona razem ze mną mogłaby oglądać ten film setny raz

krzylo

a mnie wcale się nie podoba, nie lubie go

ocenił(a) film na 10
krzylo

Myślę, że takich kobiet jest dużo (zresztą sam widzisz).
Ja osobiście wprost uwielbiam Seksmisję, oglądałam ją już chyba z 1000 razy!
Cóż, osobiście czasem się z niektórych dziewczyn śmieję i trzymam połowicznie z chłopakami, więc to chyba nie jest nic dziwnego.
W ogóle to sprawy damsko-męskie są w tym filmie odrobinie przerysowane, ale może to właśnie to czyni go tak świetnym...? :)
Ale ten tekst Lamii "Na twoim miejscu nie śmiałabym się tyle. Robią ci się zmarszczki." mnie po prostu powala! xD

krzylo

jako kolejna dopisuję się do głównego wątku.

ocenił(a) film na 8
krzylo

Jestem kobieta i uwielbiam ten film ;) Oglądałam go już kilka albo i kilkanaście razy i jeszcze mi się nie znudził. Z resztą są na świecie taki filmu, które nigdy się nie nudzą :]

ocenił(a) film na 10
krzylo

Ja jestem kobiętą i wprost uwielbiam tenm film. Teksty są świetne, gra aktorska perfekcyjna. To jedna z najlepszych komedii jakie widziałam!

ocenił(a) film na 10
krzylo

ja uwielbiam ten film. :)
mam 16 lat i uważam, że Seksmisja, to jeden z najlepszych polskich filmów.

anylka

Kocham ten film.
"Albert, wychodzimy"!

ocenił(a) film na 10
krzylo

A mnie się bardzo spodobał, ale gdybym musiała go oglądać po raz n-ty to by mi się na pewno znudził. Nie odbieram tego filmu jako poniżenie kobiet.

ocenił(a) film na 8
Agunia1233

mi sie ten film strasznie podoba ;)
<br/>

użytkownik usunięty
krzylo

Może to niezbyt budujące stwierdzenie, ale wychowałam się na Seksmisji i do dzisiaj uwielbiam oglądać ten film. A więc tak, ten film podoba się jakiejś kobiecie ;)

użytkownik usunięty
krzylo

ja też uwielbiam. Trzeba mieć dystans, umieć się śmiać. Feministkom bez poczucia humoru mówimi NIE!

ocenił(a) film na 10

również uwielbiam seksmisje, świetna komedia

krzylo

Wg mnie ten film bardziej ośmiesza facetów niż kobiety. To Stuhr i ten drugi grają takich gamoni, a kobitki wszystkimi rządzą:) Przecież to komedia, trzeba mieć dystans, mi jako facetowi się podobał i dziewczynom z tego co wiem też się podobał, pozdro!

ocenił(a) film na 9
krzylo

ja się zakochałam w tym filmie, a tym bardziej bym nie wpadła na to, ze z racji iz jestem kobietą miał by mi się nie podobac. Agresywność 1

ocenił(a) film na 9
SylwiA8_

film rewelacyjny, uwielbiany zapewne przez wiele kobiet :) gdyby nasza polska filmografie była bogatsza w tego pokroju filmy... ah :D teraz wzorujemy sie na amerykanach i pogrążamy się w głupawych komediach romantycznych, czy jak to tam określić.

ocenił(a) film na 9
krzylo

Mi się podoba i ciągle do niego wracam :)

krzylo

(teraz jak na AA:) Jestem kobietą i uwielbiam Seksmisję od zawsze xD Bardzo się cieszę, że załapałam się jeszcze do coraz węższego grona osób oglądających stare filmy :) Co chciałam powiedzieć, zostało już powiedziane przez innych więc nie będę się powtarzać...
PS. Stuhr oczywiście rządzi :D

ocenił(a) film na 9
krzylo

Mi się podoba!!! BARDZO!!!

ocenił(a) film na 9
krzylo

Jestem dziewczyna i uwielbiam "Seksmisje"! "Plebania" sucks! Pozdro i paj-waj!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones